fbpx
No Widgets found in the Sidebar

Moja odpowiedź na pytanie z tytułu posta brzmi to zależy od Twoich potrzeb.

Apteki ogólnodostępne mogą sprzedawać kosmetyki (poza produktami przeznaczonymi do perfumowania czy też upiększającymi) jeśli znajdują się one w tych aptekach na osobno wydzielonych stanowiskach. Jest to wprost wskazane w art. 86 ust. 8 w zw. z art. 72 ust. 5 ustawy Prawo farmaceutyczne.

Kosmetyki, które można kupić zarówno w aptece jak i w drogerii czy supermarkecie są tak samo dla Ciebie bezpieczne i skuteczne. Apteki nie badają dodatkowo składów tych produktów, nie przeprowadzają jakiś specjalistycznych testów. Jeśli więc znajdziesz swój ulubiony krem pod oczy zarówno w drogerii jak i w aptece spokojnie możesz kierować się przy zakupie innymi czynnikami (np. ceną), ponieważ jeżeli chodzi o skład i bezpieczeństwo stosowania, produkty te nie powinny się niczym od siebie różnić.

Natomiast, kiedy zdecydowanie warto wybrać się do apteki? Jeśli Twoja skóra wymaga specjalnej pielęgnacji, np. masz uczulenie na jakiś składnik, czy też większość stosowanych kosmetyków wywołuje u Ciebie podrażnienie, swędzenie i po prostu jest Ci ciężko dobrać produkty do codziennej pielęgnacji. Wówczas warto odwiedzić aptekę i skorzystać z porady farmaceuty, bo być może potrzebujesz bardziej specjalistycznej pielęgnacji lub nawet wizyty u dermatologa.