fbpx

Lipiec to wakacyjny czas relaksu. Tymczasem to właśnie w tym miesiącu ruszyła strona codlazdrowia.pl. Jeśli chcesz przeczytać więcej o nas zapraszamy tutaj. Jeśli interesują Cię „zdrowotne” wydarzenia zapraszamy tutaj. Natomiast jeśli chcesz poczytać, co w tym miesiącu działo się na naszym oraz na innych blogach związanych ze zdrowiem, zapraszamy na podsumowanie lipca.

Co się działo na naszym blogu w lipcu?

Pixabay

W lipcu pojawiły się na blogu dwa wpisy z zakresu toksykologii:

oraz cztery wpisy z poradami:

Lipcowe wydarzenia:

  • Niestety w lipcu żyliśmy tematem braku dostępności niektórych leków w aptekach. Aby pomóc pacjentom w poszukiwaniach Ministerstwo Zdrowia uruchomiło specjalną infolinię czynną całą dobę. Więcej dowiesz się z tego wpisu.
  • Ruszyła kampania społeczno-edukacyjna „Rusz się Polsko”. Jest to kampania organizowana przez firmę farmaceutyczną GSK promującą swój produkt Voltaren. Dlatego nie zdziwcie się z wszechobecnych reklam tego leku. Sama idea jest jednak jak najbardziej warta zauważenia. Firma GSK we współpracy z grupą ekspertów przygotowała specjalny zestaw ćwiczeń przeznaczony zwłaszcza dla osób uskarżających się na bóle stawów. Cały program ćwiczeń trwa 6 tygodni. Więcej informacji na jego temat znajdziecie tutaj.
  • 12 lipca ruszyła kampania P.S. mam SM. Jest to o tyle ciekawy projekt, że stworzony przez pacjentów dla pacjentów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.
  • 22 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Mózgu
  • 28 lipca obchodziliśmy Światowy Dzień Wirusowych Zapaleń Wątroby. Wiele ciekawych materiałów na temat tego w jaki sposób można oraz w jaki sposób nie można zarazić się wirusami powodującymi wirusowe zapalenia wątroby znajdziecie na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego, czyli tutaj.

Sierpniowe wydarzenia

  • 1 sierpnia obchodzimy Światowy Dzień Karmienia Piersią – ważny start dla każdego dziecka
  • Parkinsoniada 2019 r. – w dniach od 2 do 4 sierpnia w Łodzi odbędzie się coroczne spotkanie osób chorych na chorobę Parkinsona. Spotkanie będzie przebiegało pod hasłem: Ruch to zdrowie i poza spotkaniami m.in z dietetykiem, fizjoterapeutą będzie można wziąć udział w zawodach sportowych. Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Polecana książka

Zdjęcie ze strony Wydawnictwa Pascal

Naszą książką lipca została – „Bez resztek. Kuchnia zero waste, czyli nie wyrzucaj pieniędzy i jedzenia” Jagny Niedzielskiej. Jest to pozycja wpisująca się, w mamy nadzieję nie chwilowy, trend dbania o niebezmyślną produkcję śmieci. Książka podzielona jest na dwie zasadnicze części. W pierwszej dostajemy zastrzyk informacji jak planować, robić zakupy, przechowywać i gotować, aby nie wyrzucać za dużo. W drugiej części Jagna podaje nam zbiór przepisów na dania z resztek.

Co nam się podoba w tej książce?:

– pod każdym przepisem autorka zawarła wskazówki jak nie marnować żywności (nasza zmora, więc każda wskazówka jest na wagę złota),

– styl pisania autorki – lekki, ciepły, czytając czułyśmy się jak podczas spotkania z dawno nie widzianą koleżanką.

Z czego skorzystamy:

  • warto przygotować listę zamrożonych produktów i powiesić na zamrażalniku. Lista powinna zawierać informacje o dacie włożenia tam produktu. Rzeczywiście zbyt często mamy tendencję do wkładania do zamrażalnika produktów, a następnie zapominania, co w ogóle się tam włożyło. Do tego nikt kogo znamy nie zagląda tam tak często jak np. do lodówki.
  • zioła, które zaczynają lekko więdnąć warto posiekać i zamrozić.
  • pomyślimy o domowym kompostowniku. Można, albo wykonać go samemu według instrukcji zamieszczonej na blogu ekologika.pl. Znajdziesz ją tutaj. Albo można kupić gotowy kompostownik i od razu przejść do działania. Wybór należy do Ciebie. U nas negocjacje nadal trwają :).

Przepis, który wypróbowałyśmy: – owoce z kwaśną śmietaną i granolą z kaszy gryczanej –  śmietanę zastąpiłyśmy jogurtem naturalnym.

Pixabay

Polecamy treści z innych stron internetowych

  1. Na dzień opublikowania wpisu na stronie Damiana Parola można skorzystać z darmowego szkolenia online o tłuszczach.
  2. W naszym poście Jak pić więcej wody pisałyśmy, że warto zaopatrzyć się w butelkę filtrującą wodę i nie kupować butelkowanych wód w sklepach. Tymczasem Łukasz w swoim wpisie poszedł jeszcze dalej i w jak zwykle ciekawy sposób zachęcił do picia „kranówki”. Z tego posta dowiesz się między innymi czy dzieci mogą pić wodę prosto z kranu oraz czy kamień w wodzie jest szkodliwy.
  3. Wpis na temat przygotowania do badań w ciąży jest dostępny na blogu Mamy Ginekolog (tutaj). Ten artykuł to dawka przystępnej wiedzy o badaniach, które musi przejść każda ciężarna kobieta. Nicola napisała chociażby o tym, kiedy jest najlepszy moment na odwiedzenie ginekologa oraz jak przygotować się do USG i KTG – czyli badań, przed którymi żadna ciężarna kobieta dzisiaj „nie ucieknie”.

Na koniec

Jeśli chcesz abyśmy wspomniały o jakimś wydarzeniu na naszej stronie poinformuj nas o tym (kontakt@codlazdrowia.pl). Chętnie wspieramy różnego rodzaju okołozdrowotne inicjatywy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x