fbpx

Gdybyśmy robiły podsumowanie listopada na Instagramie zdecydowanie wygrałby wpis o ostropeście. Duża popularność jaką cieszą się wśród Was wpisy o ziołach świadczy o tym, że doceniacie naturalne metody zapobiegania i leczenia drobnych przypadłości.

Zdrowie jest naszą najważniejszą wartością. Nic dziwnego, że często sprawdzamy informacje go dotyczące w internecie. Na co jednak chcemy zwrócić Waszą uwagę? Sprawdzajcie datę publikacji wpisów, które czytacie. Wiedza medyczno-farmaceutyczna nie stoi w miejscu. Publikowane są nowe badania. Posiłkuj się aktualnymi wiadomościami.

Jakie treści pojawiły się na stronie w listopadzie?

  1. Ostropest plamisty – czy to dobry pomysł na problemy z wątrobą? – pisałyśmy o tym jak przyjmować preparaty z ostropestem, aby miały one korzystny wpływ na nasze zdrowie.
  2. Miesiąc Świadomości Męskich Nowotworów – listopad to miesiąc, w którym chcemy szczególną uwagę zwrócić na kwestię męskich nowotworów: raka jąder oraz prostaty. Nie jest to jednak wpis tylko dla mężczyzn. W profilaktyce chorób męskich duże znaczenie ma wsparcie jakie są w stanie zapewnić swoim mężczyznom kobiety.
  3. E-zdrowie – cyfryzacja ogarnęła już wszystkie dziedziny życia. W dziedzinie zdrowia w ostatnim czasie dużo mówi się o e-zwolnieniach, e-recepcie oraz e-skierowaniu. Oby uzyskały one dobre recenzje od pacjentów.
  4. Witamina D – suplementacja – witamina D jest bardzo „modna”. My zabieramy się do pisania o niej od drugiej strony i chcemy zwrócić Waszą uwagę, że bezrefleksyjna suplementacja może doprowadzić do przedawkowania witaminy D. Co mówią aktualne wytyczne? Zanim rozpoczniesz suplementację wykonaj badanie poziomu witaminy D we krwi, a następnie wyniki skonsultuj z lekarzem lub farmaceutą.

Wydarzyło się w listopadzie:

W dniu 25 listopada 2019 r. odbyła się konferencja w siedzibie Głównego Inspektoratu Sanitarnego dotycząca niebezpieczeństwa jakie niesie ze sobą palenie e-papierosów. O ogólnej szkodliwości palenia pisałyśmy już tutaj. Natomiast Główny Inspektor Sanitarny – Jarosław Pinkas – przedstawił dane dotyczące używania e-papierosów. Wskazano na rozwój rynku e-papierosów w Polsce, tj. określono, że od 2011 roku 6-krotnie wzrosła liczba nastolatków, którzy próbowali e-papierosów. Podano informację, że ponad połowa młodzieży uważa e-papierosy za bezpieczniejsze od tych tradycyjnych. Tymczasem ustalono, że uzależniają one tak samo oraz zarówno jedne jak i drugie są szkodliwe dla naszego organizmu.

Szczepienia ochronne budzą wiele emocji. Polski ustawodawca od dawna stoi na stanowisku, że szczepienia na niektóre choroby powinny być obowiązkowe. Pod koniec listopada władze stolicy zdecydowały, że od 2020 roku z warszawskich żłobków skorzystają jedynie dzieci zaszczepione.

Badajmy się:

Listopad to miesiąc profilaktyki męskich nowotworów: raka jąder oraz prostaty. Jak już pisałyśmy tutaj bardzo ważne jest samobadanie. A także profilaktyczne badania poziomu PSA.

Podobnie jest z rakiem jajnika. Kobiety powinny regularnie badać się u ginekologa. Wywiad z Anną Dereszowską, która wspiera Ogólnopolską Fundację Kwiat Kobiecości możesz przeczytać tutaj. Rak jajnika jest niebezpiecznym nowotworem bo niezwykle często wykrywany jest późno kiedy szanse na wyleczenie drastycznie się zmniejszają.

Polecamy następujące teksty

Listopadowy wpis Matki Dentystki dotyczy wyboru najlepszej szczoteczki elektrycznej. Warto przeczytać niezależnie od tego czy szczotkujesz już elektronicznie czy nadal jesteś tradycjonalistką.

Niedawno obchodziliśmy również Światowy Dzień Cukrzycy, na którą cierpi coraz większa część społeczeństwa. Skoro tak, to warto zapoznać się z testem Euceryny o lekach zakazanych w cukrzycy.

Czy Twoje dzieci pozostają czasem pod opieką cioć, dziadków lub innych zastępczych opiekunów? Jeśli tak, to wiesz jak ważne jest przekazanie chociaż podstawowych informacji o przyjmowanych przez dzieci lekach (zwłaszcza jeśli przyjmują je w sposób trwały), telefonie do lekarza, itp. O trikach (w tym też zdrowotnych) związanych z opieką nad dziećmi pod nieobecność rodziców przeczytasz tutaj.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x