fbpx
Inne

Podsumowanie grudnia i noworoczne życzenia zdrowia

W tym miesiącu pisałyśmy o profilaktyce zdrowia, o tym jak jest ważna i dlaczego nie powinniśmy odkładać jej na później. Kontynuując ten temat polecimy Wam dzisiaj dwa darmowe badania, które mogą pomóc wykryć chorobę na wczesnym etapie. Jakie to badania dowiecie się za chwilę. Pamiętajcie, że Nowy Rok to czas postanowień. Może tym razem jednym z nich będzie poprawa jakości życia i zadbanie o nasze zdrowie?

Od grudnia 2019 r. można nas znaleźć również na Facebooku. To już kolejna po Instagramie i Pintereście aplikacja, przez którą możecie nas obserwować. Zachęcamy do kontaktu z nami za ich pomocą. Natomiast osoby, które niedawno do nas dołączyły informujemy, że w zakładce „zacznij tutaj” umieściłyśmy kilka faktów o organizacji strony, np. kiedy pojawiają się nowe wpisy i jakie są zasady wysyłki newslettera. Mamy nadzieję, że ułatwi to Wam korzystanie z niej.

W grudniu pisałyśmy o:

E-recepcie – już w styczniu 2020 r. e-recepta stanie się obowiązkiem, a nie tylko możliwością. Jakie zmiany Cię czekają i dlaczego nie będzie aż tak strasznie dowiesz się z naszego wpisu.

Internetowym Koncie Pacjenta – oczywiście nie musisz z niego korzystać, ale piszemy o tym dlaczego jednak warto.

Błędach związanych z łączeniem leków z alkoholem – piszemy o tym jakich grup leków lepiej jednak z alkoholem nie łączyć.

Profilaktyce zdrowia – niby wiemy co robić, aby zachować zdrowie na długie lata, jednak wciąż popełniamy te same błędy.

Rumianku – jednym z najbardziej znanych i cenionych ziół, o którym zdecydowanie warto pamiętać i wiedzieć jak najwięcej.

Badaj się dla zdrowia:

Program e-jaskra – W Centrum Jaskry w Warszawie jeszcze przez jakiś czas można wykonać za darmo badanie przesiewowe w kierunku jaskry, bardzo podstępnej choroby oczu, która rozwija się często niezauważalnie długo nie dając objawów, a w konsekwencji prowadzi do utraty wzroku. Link, który zamieściłyśmy przekierowuje do strony Centrum Jaskry, gdzie znajdziecie więcej szczegółów i numer telefonu, pod który należy zadzwonić, aby umówić się na badanie. Kto na pewno powinien to zrobić? Przede wszystkim osoby, które ukończyły 55 rok życia, a także wszyscy ci, u których występuje jaskra w rodzinie lub skarżą się na bóle głowy, migreny, zaburzenia krążenia lub chorują na cukrzycę.

Bezpłatny test kwalifikacyjny do diagnostyki HCV – tutaj najdziesz listę miejsc, w których możesz wykonać bezpłatny test kwalifikacyjny do diagnostyki wirusa HCV, który wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C. Badanie jest proste i polega na pobraniu kilku kropel krwi. Kto w tym przypadku powinien się zbadać? Każdy z nas.

Ciekawe artykuły:

Dieta w ADHD – Zespół nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi to zaburzenie dotykające wiele osób. Trwają cały czas badania nad efektywnością stosowania diety jako metody jego leczenia. O dotychczasowych ustaleniach przeczytacie w tym poście.

Na tej stronie wpis o tym, jak najlepiej przygotować się do badań: laboratoryjnych, obrazowych, endoskopowych, itp.

Artykuł dla tych, którzy nie boją się przyznać, że chętnie sięgają po kawę rozpuszczalną. Czym jest kawa rozpuszczalna, co zawiera oraz czy pijąc ten rodzaj kawy możemy mówić, że ma ona prozdrowotne właściwości? O tym wszystkim przeczytacie we wpisie.

Wciąż katar i przeziębienie dają się niektórym we znaki. W tym miejscu możecie przeczytać kilka słów o inhalacjach.

Życzenia noworoczne:

Na koniec tego wpisu chciałybyśmy Ci podziękować za obecność na tym blogu. To między innymi dzięki Tobie powstają nowe treści, a strona rozwija się.

W życiu podobno najważniejsze są: zdrowie i ludzie. W roku 2020 życzymy Ci możliwości otaczania się inspirującymi i ciepłymi osobami. Bowiem z nimi łatwiej będzie stawić czoła pojawiającym się wyzwaniom. A w sferze zdrowia okazji do dbania o zachowanie zdrowej równowagi. A więc więcej profilaktyki, a mniej stresu.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x